Gradska knjižnica Ludbreg organizirala je još jednu ljetnu radionicu za djecu predškolske i školske dobi.

U četvrtak 8. kolovoza posjetilo nas je više vrtićkih skupina Dječjeg vrtića "Radost" Ludbreg koje su sudjelovale u aktivnostima vezanima za nebeski spektakl Suze sv. Lovre!

Nakon projekcije zvjezdanog neba i čitanja slikovnice "Deset malih zvijezda" autorice Melanie Joyce, mališani su izrađivali kolaže noćnih gradova koje smo izložili u knjižnici.

Djeca su stigla u pratnji tete Ivone, Matee, Patricije i Karle. Polaznici radionice spomenuli su da će pratiti zvjezdano nebo od 11. do 13. kolovoza, a predškolci Nesa i Mateo objasnili su nam: "Moramo poželjeti želju kad vidimo zvijezdu padalicu, ali je ne smijemo nikome otkriti jer se inače neće ostvariti."

U srijedu nas je posjetila i skupina "Zvjezdice" koja je na Dječji odjel došla pročitati slikovnice u pratnji tete Edith i Melanije.

Naša sljedeća radionica održat će se u utorak, 13. kolovoza u 15 sati na kojoj će djeca izrađivati razglednice.