Ovu srijedu i četvrtak u dječjem odjelu Gradske knjižnice Ludbreg održane su prve ljetne radionice za djecu!

Zaronili smo u morske dubine čitanjem slikovnice "Riba duginih boja" švicarskog autora Marcusa Pfistera o Ribici-Srebrici koja je bila najsretnija kad je svoje svjetlucave ljuske poklonila mnogim raznim šarenim ribama.

Posjetila nas je vrtićka skupina "Krijesnice" Dječjeg vrtića "Radost" Ludbreg s tetom Ksenijom, tetom Sarom i tetom Isabel te druga djeca koja su redoviti polaznici naših radionica. Prvo su teta Ksenija i Margareta pročitale priču, nakon čega su djeca olovkama nacrtala ribe, zatim ih obojala vodenim bojama, a na kraju dodala sretne srebrne ljuskice. Na radionici su nastali i brodići od papira i nekoliko aviona. Na odlasku su nam "Krijesnice" otpjevale morsku pjesmu na francuskom, a ostali smo za kraj odigrali memory.

Sljedeće ljetne radionice održat će se u početkom kolovoza - za detalje pratite našu Facebook stranicu i plakate u knjižnici.