U sklopu prvog Ludbreg blues festivala održana radionica Blues in the Schools!

Blues glazbenik iz Zaboka, Tomislav Goluban, u našoj je knjižnici u subotu u 12 sati održao radionicu sviranja usne harmonike. Radionica je bila predviđena za djecu, a djelić atmosfere može se vidjeti na fotografiji dječjeg odjela.

Blues in the Schools odnosno Blues u školi program je koji se provodi u zemljama diljem svijeta, a cilj mu je približiti učenicima svih uzrasta multidisciplinarno učenje – ponajprije kroz glazbu. Program uključuje i matematiku, jezične umjetnosti, povijest, antropologiju i sociologiju u praktičnom pristupu, koji slave kreativno samoizražavanje. Uvođenjem blues žanra u „učionicu“, učenici su izloženi ovim tradicionalnim predmetima, istovremeno rušeći rasne barijere i otvarajući dijalog o kulturnoj raznolikosti.