U 80-oj godini u Koprivnici je umro Nikola Novosel Miško. Našeg Mišku zauvijek ćemo pamtiti po nezaboravnoj ulozi Tune Pišpeka iz Kerstnerove TV serije „Gruntovčani“.

Od 1970. stalno je živio i radio u Križevcima. Predavao je na Visokom gospodarskom učilištu, a ostat će upamćen kao veliki humanist i humorist.
S osobitim ponosom spominjemo uspješnu suradnju Nikole Novosela Miške i Gradske knjižnice „Mladen Kerstner“ u sklopu kulturne manifestacije „Kešnerijada“ kojom se promovira bogato kulturno naslijeđe Mladena Kerstnera.
Nikola Novosel bio je rado viđen gost koji je znao svojom vedrinom i humorom uveseliti svako naše događanje. Iako je živio i radio u Križevcima rado se vraćao u rodni Ludbreg.
Svakom anegdotom koju je ispričao na tim događanjima živopisno nam je znao dočarati ugođaj koji je vladao na snimanju omiljenih serija. Publika je upijala svaku njegovu riječ te ga uvijek nagradila dugotrajnim pljeskom.
Njegova vedrina i vesela narav svima će nam nedostajati.