Nakon instaliranja novog modula knjižničnog programa Metelwin i preuzimanja prvih naslova, Gradska knjižnica i čitaonica „Mladen Kerstner“ Ludbreg uvela je novu knjižničnu uslugu, posudbu komercijalnih e-knjiga.

Ovime je naša knjižnica prva iz sustava više od tisuću knjižnica s knjižničnim programom Metelwin svojim korisnicima uvela posudbu komercijalnih e-knjiga.
O posudbi e-knjiga počeli smo ozbiljnije razmišljati odmah nakon što smo zbog pandemije korona virusa u ožujku morali zatvoriti našu knjižnicu. Glavni je izazov bio kako u što kraće vrijeme stvoriti tehničke i financijske uvjete i korisnicima učiniti dostupnu komercijalnu e- knjigu na hrvatskom jeziku. O aktivnostima koje su prethodile ovom važnom događaju za našu knjižnicu s Dankom Tkalecom, direktorom tvrtke Point.d.o.o. Varaždin razgovarao je Stjepan Stjepić, ravnatelj Gradske knjižnice i čitaonice „Mladen Kerstner“ Ludbreg.

Pravila posudbe 1 Pravila posudbe 2