Uz nagrađivanje najčitatelja osnovnih i srednjih škola, Varaždinska županija dodijelila je nagrade i najčitateljima koje su predložile gradske knjižnice, a rekorder među njima je umirovljenik iz Ludbrega Krešimir Kovačić koji je pročitao 191 knjigu.

Krešimir je član knjižnice od 2012. godine. Umirovljenik je, čita prosječno po tri knjige tjedno i to najviše vikendom. U Ludbreg je doselio iz Koprivnice. Prije je čitao puno američke i engleske krimiće, Aghatu Christie i mnoštvo drugih pisaca, no sad se odlučio za domaće autore.

– Više mi se sviđa naš stil, domaća imena Josip, Jožek, Štefek, nego recimo John… Puno mi je bliža tematika koju obrađuju naši pisci. Zanima me puno tematika Domovinskog rata, ali i Drugog svjetskog rata. – otkrio je Krešimir.

Od pisaca mu je Zvonimir Majdak na prvome mjestu, a od mlađih autora Zoran Pongrašić.

Napisala: Matea Maltarić