Miro Gavran,  najprevođeniji i u kazalištu najizvođeniji hrvatski književnih prvu je hrvatsku promociju romana „Portret duše“ održao u četvrtak 19. Listopada u Gradskoj knjižnici i čitaonici „Mladen Kerstner“ Ludbreg.

U svome jedanaestom romanu autot nam pričao životima sedam žena. U njihovim životnim pričama iznsenim u različitim književmim i neknjiževnim  vrstama , središnje mjesto ima slikar Benjamin, portretist čiji zanatski i intimni razvoj autor iznosni od samoga početka.

Promišljenom i neobibčnom struktorom u „Portetu duše“  Miro Gavran  gradi čvstu i zanimlojivu fabulu, u kojoj svjedočimo dojmljivim prekretnicama u životima njegovih ranjivih junaka dok s lakoćom prolazi kroz šest desetljeća života u Hrvaskoj, od 1960. Do 2020. Godine.

Promocijom romana „Portret duše“ Gradska knjižnica i ćitaonica „Mladen Kerstner“ započela je svoje programske aktivnosti u sklopu „Mjeseca hrvatske knjige“. Živu i dinamičnu književnu večer s Mirom Gavranom vodila je prof. Lidija Novosel.