U dvorani Studentskog centra Dubrovnik jučer je započelo četvrerodnevno 14. Savjetovanje za Narodne knjižnice u Republici Hrvatskoj. Tema koja je u Dubrovniku okupila više od 180 knjižničara iz RH i inozemstva ima naziv: Narodne knjižnice – stabilnost i razvoj.

U popodnevnom terminu od 17 do 20 sati uz pozdravne govore domaćina, organizatora i pokrovitelja održana su plenarna izlaganja od kojih izdvajamo Nacrt prijedloga Nacionalnog plana razvoja kulture i medija za razdoblje od 2023. do 2027.godine te Osnaživanje i održivost hrvatskog knjižničarskog sustava – pogled iz Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

Dubrovnik 3

Dubrovnik 2

Danas je u prijepodnevnom terminu započeo i prvi dio knjižničarskog festivala u sklopu kojeg su prikazana 4 flima, među kojima i petominutni film Gradske knjižnice i čitaonice „Mladen Kerstner“ pod nazivom „U početku bijaše priča“. Tema filma je naš program "Bebe u knjižnici".

Savjetovanje se nastavlja popodne prijavljenim izlaganjima o Ulozi i vrijednosti Narodnih knjižnica.