U subotu 23. rujna 2023. godine u prostorijama Gradske knjižnice i čitaonice „Mladen Kerstner“ održana je promocija knjiga Ifkica kaj Ifkica na kajkavici, autorice Đurđe Vukelić Rožić i Humoreske i priče reske na hrvatskom standard, autorice Štefice Vanjek. Voditeljica programa bila je profesorica Anamarija Pavlović.

Đurđa Vukelić Rožić je književnica, urednica i prevoditeljica. Rođena je 1956. g. u Vidrenjaku,  a od 1964. živi i stvara u Ivanić-Gradu. Objavljuje poeziju, prozu i japanske kratke pjesničke forme na hrvatskom i engleskom jeziku, ali i na kajkavskom narječju. Za svoje radove primila je niz nagrada i priznanja u zemlji i svijetu. Do sada je objavila oko 150 priča o baki Ifkici, na kajkavskom narječju. Autorica je naša dugogodišnja suradnica te kroz svoja djela promiče naš „kaj“. Knjiga „Ifkica kaj Ifkica“ govori o svakodnevnim zgodama i nezgodama bakice Ifkice, a te zgode i nezgode kroz igrokaza dočarali su nam Stjepan Rožić u ulozi Jožeka i Štefica Vanjek u ulozi Ifkice. Knjiga je pisana jednostavnim i razumljivim jezikom, ali odiše i ispreplitanjem sadašnjosti i  prošlosti. Štefica Vanjek rođena je 10 . listopada 1953 . u Gornjoj Rašenici, podno Bilogore. Osnovnu školu završila je u Grubišnom Polju, a srednju školu u Zagrebu u školi za odgajatelje. Njene pjesme objavljene su u tristotinjak zajedničkih zbirki poezije u Hrvatskoj i izvan nje. Humoreske, priče i crtice iz svakodnevnog života objavljuje na web stranicama Hrvatskog glasa Berlin. Uz poeziju za odrasle piše i poeziju za djecu, a u pripremi je roman za djecu te socijalni roman za odrasle. „Humoreske i priče reske“ pisane su na hrvatskom standardnom jeziku, jednostavnim i razumljivim stilom. Vrlo su humoristične te na smiješan način opisuje ljudsku svakodnevicu. Autorica nam je pročita dvije kratke priče, a to su: Terapija i Ženska torba te nas je nasmijala. Svi koji želite saznati nešto više o ovim zanimljivim i humorističnim pričama možete ih posuditi u našoj Gradskoj knjižnici i čitaonici „Mladen Kerstner“ te se dobro nasmijati i opustiti. Zahvaljujemo se autoricama na predivnoj književnoj večeri te im Gradska knjižnica i čitaonica „Mladen Kerstner“ želi puno uspjeha u daljnjem radu!