Nakon ljetnih praznika, počela je i školska godina. To je vrijeme kad se počinjemo okupljati na našim redovitim programima u Gradskoj knjižnici i čitaonici „Mladen Kerstner“. U srijedu je počela naša prva rujanska radionica  „Slušam, pričam, stvaram“.

Radionicu je vodila naša nova teta Ana Marija Pavlović s kojom smo razgovarali o svemu što smo radili na ljetnjim praznicima. Potom smo pročitali kratku sliko priču "Brodić" te kroz igru i crteže nacrtali ono što je djeci najdraže raditi tijekom ljeta.

Poslije tradionice teta Đuka nam je pročitala zanimljivu i poučnu priču o „Gušteru Špiri" koji živi u vrtu jedne djevojčice i čuva joj vrt od raznih štetočina. Špiro upoznaje mačka koji je novi stanar i oni postaju najbolji prijatelji. Iz ove smo  priče saznali zašto su korisne sve, čak i najmanje životinje u prirodi.

Slikovnicu „Gušter Špiro“ napisala je Claire Bertholet, a ilustrirala Monica Pierazzi Mitri i možete ju posuditi u knjižnici.

Dođite i vi s nama slušati, pričati i stvarati!