Evo naše radne slovkaste subote!

Pašu nam beskrajno ove duple radionice, imamo dovoljno vremena za sve što nam je važno.

Nakon što smo razgibali govorni aparat s posebnim naglaskom na jačanje jezične pokretljivosti, radili smo predvježbe za izgovor glasova koje pozicioniraju organe i pomažu da se utvrdi točno mjesto artikulacije. Npr. Za glas Š usnei du u položaj trubice.

Danas smo naizmjenično za tetom ponavljali rečenice zasićene glasom C.

Potom smo prepoznavali slova abecede i usvajali nove riječi. Prosječno , svako dijete urednog razvoja treba novu riječ čuti 7 puta i ponoviti 12 puta da bi ju usvojilo.

Priuštili smo si zajedničku igru istražujući što novo nudi dragocjeni prostor igraonice naše Knjižnice.

Onda smo došli i do središnjeg dijela našeg susreta - piknik....!!! Gladni radioničari.

Do kraja susreta smo ispitivali naše predmatematičke vještine - uočavanje odnosa među predmetima - manje-veće, usko-široko, tanko-debelo....Koristeći predmete iz prostora i nas same. Za kraj smo prepoznavali brojke do 10.

I proletjelo nam....Već su počela pitanja kad će palačinke i kad ćemo u park na Otok ...