Na prvom radnom sastanku, nakon dvotjednog iščitavanja, članice Prosudbenog povjerenstva 6. Recitala kajkavske poezije „Božo Hlastec“ odabrale su 19 pjesama koje ulaze u  tiskano izdanje Zbornika.

Podsjetimo, u tiskanom izdanju 3. knjige u sklopu biblioteke „Pod škrlakom“ naći će se odabrani radovi s recitala održanih 2021, 2022 i 2023. godine. Na raspisani natječaj do 22. prosinca 2022. pristiglo je ukupno 94 pjesme 37 autora.

Uz novčanu nagradu pobjedničkoj pjesmi u iznosu od 1000 kuna, autorima tri odabrane pjesme dodijelit će se statue brončani, srebrni i zlatni kaj.

Objava imena pobjednika i podjela nagrada s autorskim čitanjem odabranih pjesama održat će se u subotu 21. siječnja 2023. godine u novoj kino dvorani Centra za kulturu i informiranje „Dragutin Novak“ s početkom u 18 sati.