Počeli smo u srijedu ujutro. Od ruke do ruke, „vlakićem“ smo do petka u hodnik preselili oko 14.500 knjiga. Istovremeno je počela i demontaža polica, pa smo oslobodili prostor za nove police koje se trebaju postaviti u ponedjeljak prije podne.

IMG 1429 vlakić

Čim će se montirati nove police, „vlakić“ s knjigama vozit će knjige nazad na nove police, tako da bi možda već u srijedu knjižnica mogla biti otvorena  za naše korisnike.

Dio starih polica preselit ćemo u podrum Centra za kulturu  i na njih ćemo staviti oko 2.500 knjiga za koje neće biti mjesta na novim policama, jer su one niže za jedan red od polica koje smo do sada imali. U spremište u podrumu izdvojit ćemo dio oštećene knjižne građe i naslove koji se često ne posuđuju.

Ekipi iz knjižnice u srijedu su puuuno pomogli učiteljica Spomenka Struški i Erik Srpak iz Ludbreških Vinograda, učenik 6. Razreda OŠ Ludbreg.