Programske ativnosti u sklopu 9. Kešnerijade kojom Gradska knjižnica i čitaonica obilježava 94. obljetnicu rođenja Mladena Kerstnera, započele su još u travnju  objavom natječaja za sudjelovanje na recitalu dječjeg kajkavskog pjesništva i natječaja za najbolji humoristički dramski tekst na kajkavskom jeziku.

Nakon što su prosudbena povjerenstva potkraj lipnja pregledala sve pristigle radove, proglašenje pobjednika i podjela nagrada na Recitalu dječjeg kajkavskog pjesništva „Kaj je kaj“ održat će se u četvrtak, 7. srpnja 2022. s početkom u 19:00 u dvorcu Batthyany.

U petak, 8. srpnja na 94. obljetnicu rođenja, izaslanstvo Gradske knjižnice položit će cvijeće na spomen ploču Mladena Kerstnera.

Proglašenje pobjednika i podjela nagrada za najbolje humorističke dramske tekstove održat će se u subotu, 9. srpnja 2022. s početkom u 19:00 u dvorcu Batthyany.