Rad Gradske knjižnice i čitaonice „Mladen Kerstner“ Ludbreg odvija se u skladu s mjerama suzbijanja epidemije bolesti COVID-19, a usluge Knjižnice korisnicima su dostupne prema ograničenome sustavu rada. Sve protuepidemijske mjere i upute redovito će se objavljivati mrežnim stranicama knjižnice. Korisnici su dužni pridržavati se svih objavljenih aktualnih mjera, a njihov sažetak sadržan je u sljedećem

PROTOKOLU ZA KORISNIKE

• U knjižnici istodobno može boraviti troje korisnika.
  • Prije ulaska u prostor Knjižnice obvezno je staviti zaštitnu masku i ispravno je nositi u svim prostorima Knjižnice.
  • Ulazak nije dopušten osobama čija je tjelesna temperatura 37,2 °C ili viša.
  • Obvezna je dezinfekcija ruku nakon ulaza u Knjižnicu i tijekom boravka u Knjižnici.
  • U knjižnici je obvezno pridržavati se propisane distance od 2 metra.
  • U slučaju pojave bolesti COVID-19, uz obvezu davanja informacija epidemiologu o boravku u prostoru Knjižnice i kontaktima, informaciju o bolesti treba dostaviti osoblju knjižnice elektroničkom poštom na adresu Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. ili telefonskim pozivom na broj 042/306067.
  • U komunikaciji s knjižničarima na pultu obvezno je zadržavanje iza zaštitne pregrade.
  • Obvezno je praćenje svih službenih obavijesti o protupandemijskim mjerama i postupanje u skladu s njima. U skladu s epidemiološkom situacijom moguće je uvođenje novih mjera ili promjena radnoga vremena Knjižnice te je potrebno redovito čitati Obavijesti o radu i uslugama Knjižnice vezano uz mjere suzbijanja širenja bolesti COVID-19 na mrežnim stranicama knjižnice
  • U slučaju da se korisnik ne pridržava propisanih mjera i nakon što je upozoren, bit će zamoljen da napusti prostor Knjižnice ili će biti udaljen iz prostora Knjižnice.