Mala podravska enciklopedija kako neslužbeno nazivaju Podravski zbornik, krajem 2020. doživjela je svoje 46. izdanje. Ni ovog puta nisu izostali bogato opremljeni stručni članci, 12 njih, a isto toliko i priloga povijesne, etnografske, prirodoslovne, književne, umjetničke tematike.

Korice zbornika krasi fotografija Ivana Večenaja povodom stote godišnjice rođenja slavnog slikara. Od 300 stranica, ludbreškom kraju posvećena su tri rada. „Ludbreg u zadnjim mjesecima Drugog svjetskog rata“ povjesničara Milivoja Dretara, posvećen je 80. godišnjici završetka najvećeg sukoba u povijesti čovječanstva i događajima na širem ludbreškom području 1945. godine. Marko Vitez autor je rada „Franjo Kajfež, podravski kralj apaurina“. Poznati farmaceut, mecena i političar rođen je 1936. u obližnjem Martijancu. Jurica Sabol, ravnatelj Muzeja krapisnkih neandertalaca, u radu „Palentološki nalazi Podravine“ osvrnuo se na tragove najstarije ludbreške prošlosti, doba kada su ovdje obitavala krda divljih goveda, bizona i mamuta, a čije ostatke i danas možemo pronaći. U sklopu manifestacije Ludbreške Svete nedjelje predstavljanje organiziraju izdavač Muzej grada Koprivnice i Knjižnica i čitaonica „Mladen Kerstner“ Ludbreg. O 46. izdanju govoriti će Vesna Peršić Kovač, izvršna urednica, Milivoj Dretar, urednik za ludbreško područje i Lidija Novosel, urednica za književnost.

Dvorac Batthyany, Ludbreg

31. 8. 2021. u 19.00 sati