Na trusnom području Banovine koje je pogodio katastrofalni potres magnitude 6,2 teško su oštećene i zgrade narodnih knjižnica. Najteže je stanje u Petrinji. Prema navodima Ante Mrgana, ravnatelja petrinjske knjižnice, 44.000 jedinica knjižne građe ne može više biti u oštećenome prostoru.

U poruci kolegama knjižničarima navodi:
„Ako je moguće da nam pomognete pri nabavi kontejnera koje bi smjestili na jedno parkiralište kraj same knjižnice.
Trebalo bi nam minimalno 5 kontejnera u koje bi smjestili građu, ali i organizirali rad knjižnice.“
Ako netko ima slobodan kontejner može se javiti na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite., ili na kontakt brojeve 099 536 1945, 099 813 5558.