Hrvatski sabor je na poticaj Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje 22. veljače proglasio Danom hrvatske glagoljice i glagoljaštva, a upravo je na taj dan 1483. godine tiskana prva hrvatska knjiga – „Misal po zakonu rimskoga dvora“.

Između ovoga prvotiska i Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu postoji veza: nadnevak njegova tiskanja obilježava se i kao Dan Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

Gradska knjižnica i čitaonica „Mladen Kerstner“ osigurala je faksimilno izdanje „Misala po zakonu rimskoga dvora“ za svoje korisnike nakon što su ga prošle godine u prigodi 540. obljetnice tiskanja objavili Katedra Čakavskoga sabora Roč, Staroslavenski institut, Mozaik knjiga i Nacionalna i sveučilišna knjižnica. Ovo smo izdanje u svrhu male knjižnične izložbe pridružili tekstu i dječjim radovima.