Brojne knjižnice u Republici Hrvatskoj, pa tako i naša knjižnica, zbog pandemije korona virusa bile su tolerantnije za prekoračenje roka povrata posuđenih knjiga.

U Gradskoj knjižnici i čitaonici „Mladen Kerstner“ na posudbi je ukupno 1120 naslova. Na žalost, i neki naši korisnici su tu blagonaklonost knjižničara zloporabili, pa još uvijek unatoč opomenama knjižnica od korisnika traži povrat 244 knjige koji su prekoračili rokove posudbe.
Među knjigama koje su naši korisnici zaboravili na svojim policama dosta je školske lektire, beletristike i stručnih knjiga. Svima koji su prekoračili rok posudbe knjige mogu vratiti bez plaćanja zakasnine u akciji pod nazivom „Vrati knjige i budu bez brige“ koja će trajati do kraja prosinca ove godine.