U organizaciji UPKO – Udruge za poticanje kulture i obrazovanja Slavonski Brod i suorganizaciji Gradske knjižnice Slavonski Brod, Gradske knjižnice Nova Gradiška i Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, objavljuje se Natječaj za kratku humorističnu priču "klUPKO smijeha 2024". Od ove godine natječaj je proširen na cijelu Hrvatsku pa shodno zamolbi organizatora informacije o njemu stavljamo na našu mrežnu stranicu.

Propozicije natječaja:

1. Na natječaju sudjeluju autorice i autori iz cijele Hrvatske.

2. Priča mora biti vedrog i/ili humorističnoga sadržaja.

3. Priča duljinom ne smije prelaziti 12.000 znakova s prazninama.

4. Tema kratke priče je slobodna.

5. Priča ne smije biti prethodno objavljena.

6. Autor/autorica može poslati samo jednu priču.

7. Rok za slanje priča na natječaj je od 1. listopada 2023. do 1. prosinca 2023.

9. Natječaj je anoniman, stoga se prijave šalju u dva odvojena Word dokumenta:

1. dokument: obrazac s logom udruge (na web stranicama udruge UPKO, http://www.upko.hr) i potrebnim podacima o autoru (ime i prezime, adresa, broj telefona i zaporka),

2. dokument: tekst priče i zaporka navedena u prvom dokumentu (bez imena autora).

10. Radovi poslani poslije navedenoga roka, kao i oni koji ne udovoljavaju ostalim propozicijama natječaja, ne ulaze u razmatranje za nagradu.

11. Nagrađene priče odabire Prosudbeno povjerenstvo u sastavu:

prof. dr. sc. Goran Rem, Filozofski fakultet u Osijeku, u mirovini

prof. dr. sc. Tvrtko Vuković, Filozofski fakultet u Zagrebu

doc. dr. sc. Irena Krumes, Sveučilište u Slavonskom Brodu

Tomislav Sabljić, pisac kratkih priča i idejni začetnik Natječaja

Silvio Stilinović, HTV - dopisništvo Slavonski Brod, Satiričko kazalište mladih u Slavonskom Brodu

Dunja Vanić, Posavska Hrvatska, Slavonski Brod

12. Za najuspješnije autore priča zajamčene su nagrade:

1. mjesto 200 eura

2. mjesto 150 eura

3. mjesto 100 eura

Svečanost dodjele nagrada održat će se u Gradskoj knjižnici Slavonski Brod u petak 2. veljače 2024.

Najuspješnije tri humoristične priče bit će objavljene na mrežnim stranicama Gradske knjižnice Slavonski Brod kao i u tjedniku "Posavska Hrvatska".

Medijski pokrovitelji Natječaja su:

Posavska Hrvatska

Radio 92FM

Slavonskobrodska televizija, SBTV

Glavni organizator Natječaja:

UPKO – Udruga za poticanje kulture i obrazovanja, Slavonski Brod – predsjednica doc. dr. sc. Irena Krumes

Suorganizatori:

Gradska knjižnica Slavonski Brod,