Vesela skupina „Krijesnice“ Dječjeg vrtića Radost posjetila je knjižnicu. „Krijesnice“ i njihove tete Ksenija i Julija, razgledali su nove slikovnice i odabrali neke naslove koje će čitati u vrtiću.

Na kraju su odabrali još jednu priču o mačku Findusu i starčiću Pettsonu koji žive na malom seoskom gospodarstvu, među livadama i poljima. Mačak Findus slavi tri rođendana godišnje, naprosto jer mu je tako zabavnije. A svaki put kada mačić slavi rođendan, Pettson mu peče tortu od palačinki. I danas je tako. Ipak ne sasvim. Želi li Pettson danas na vrijeme ispeći rođendansku tortu, mora se popeti na tavan, pronaći ribički štap, zatim izvaditi ključ iz bunara i popraviti bicikl, a i Findus će se nakratko prerušiti u toreadora. Naravno, susjedi misle da su obojica sišla s uma, no što je prava istina? I je li to uopće važno? Još jedna urnebesna zgoda prepuna akcije, smijeha i neočekivanih obrata iz radionice švedskoga majstora slikovnice Svena Nordqvista. Slikovnica vas čeka u knjižnici!