Dolaskom proljeća danas se u našoj knjižnici sakupilo puno naših prijatelja...Pozdravili smo novu prijateljicu Emu, koja se predstavila, ispričala nam je da ide u drugi razred i trenira rukomet.

Stiglo je proljeće, dani su topli, sunčani, djeca provode vrijeme u prirodi.

Ana : Kod nas u dvorištu je puno tratinčica, jaglaca, sije sunce, vidimo leptire, pčelice...

Orlando : Mi na vrtu imamo ljubičice, to mi je najbolje cvijeće.

Olivia : Mi ispred škole imamo ljubičice, narcise, tratinčice. Uređujemo naš cvjetnjak.

Sofia : Sadili smo labirint od čempresa, to bude, kad naraste, pravi labirint.

Razgovarali smo o voćkama u cvatu, djeca su objasnila da se iz cvjetića razvija voće.

Danas smo ispričali proljetnu slikopriču kojoj smo dali naslov "Potraga za blagom". Dječaka smo nazvali Luka, a djevojčicu Tara.

"Jednog proljetnog dana dječak Luka šetao je parkom. Na jednoj klupi ugledao je jednu kartu. Kad je bolje pogledao, vidio je da je to karta s blagom. Bio je sretan i uzbuđen. Krenuo je prema označenom mjestu i počeo kopati. Iskopao je duboku rupu, umorio se, ali nije pronašao blago. Bio je jako ljut i  bacio je kartu u koš. Iza jednog drveta gledala je njegova prijateljica Tara i veselo uzviknula : "Bravooo Luka, iskopao si rupu za moju sadnicu voćke !"

"Baš sam bila lukava što sam mu podmetnula tu kartu..." I posadila je svoju voćku.

Sva djeca su se aktivno uključila u pričanje slikopriče.

Na kraju smo izradili voćke u cvatu, koristeći karton, rolice od kartona, kolaž papir i flomastere.