Kanadska tvrtka PressReader najveći je svjetski digitalni novinski kiosk, prisutan u više od stotinu država, gradova, najvećih aviokompanija, lanaca hotela, većini knjižnica, marina, brodarskih kompanija i mnogih drugih ustanova i poslovnih subjekata, posredstvom hrvatskog partnera, tvrtke Vergl, stiže i u prostore naših gradova, hotspotova i geo koordinata.

PressReader u ponudi ima najprestižnije naslove digitalnih časopisa kao npr. Vouge, Forbes, Variety, Science Illustrated, Elle, Cosmopolitan, The Insider, National Geographic, PC World, Traveller, House&Garden, Newsweek, Macworld, Top Gear, Rolling Stone, Focus, Modern dog, Auto express i 3000 drugih naslova na 60 svjetskih jezika.

Časopisi se mogu čitati na izvornom jeziku, a dostupan je i prijevod na 20 svjetskih jezika uključujući i hrvatski. Jedna od standardnih usluga PressReadera jest ta da se slabovidnim osobama i svima koji tako žele odabrani članci iz časopisa čitaju naglas.

PressReader aplikacijom se mogu koristiti svi, a ona se uz višenamjensku mogućnost korištenja može integrirati u različite sustave.

Milijuni korisnika u preko 100 država svijeta svjedoče tome svakoga dana - građani, knjižnice, obrazovne ustanove, različite grane privatnog ili javnog poduzetništva, gradske i državne uprave.

Oosnovne informacije o PressReader-u:

• PressReader je najbolja svjetska usluga digitalnog kataloga.
  • Sadrži preko 7000 najboljih svjetskih novina i časopisa (u paketu za knjižnice je 3000 naslova)
  • Na PressReaderu se mogu pronaći izdanja na više od 60 različitih jezika.
  • PressReader je prisutan na tržištu od 2003. godine.
  • Misija PressReadera je držati ljude povezanima s važnim pričama od kuće i iz cijeloga svijeta.
  • PressReader je višestruko nagrađivana platforma koja čitateljima isporučuje digitalni sadržaj i personalizira ga prema njihovim preferencijama.
  • PressReader je budućnost vijesti. Inovativan Uključiv je. Svijet je, kroz njega, na dohvat ruke.
  • Možete samo dodirnuti članak i pročitati ga u formatu prilagođenom mobilnim uređajima.
  • Možete ga odmah prevesti na 20 jezika.
  • Nudi Vam mnogo više mogućnosti nego običan PDF dokument.
  • Članak Vam može biti pročitan naglas.
  • Možete ga podijeliti.
  • Možete pretraživati, pomoću ključnih riječi, ​​po milijunima članaka...
  • Kroz PressReader dobivate sve ono što želite od sadržaja novina/časopisa/magazina.

U slučaju da se iskaže dovoljan interes, knjižnica će svojim članovima omogućiti pristup usluzi PressReader. Ako Vam je ova usluga interesantna, javite nam se na e-poštu (Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.) kako bismo je mogli u slučaju većeg interesa aktivirati.