Brojnim predavanjima za učenike petih razreda OŠ Ludbreg knjižnica je obilježila Dane medijske pismenosti. Uz ppt prezentaciju djeca su mogla naučiti ponešto o novim medijima za prenos informacija. Govorili smo i o opasnostima koje vrebaju prilikom njihova korištenja. Naučila su da se na internetu kao i u stvarnome životu treba držati pravila lijepog ponašanja. Nasilje nigdje nije prihvatljivo. Tako se to odnosi i na virtualno okruženje. Naučili smo da ako ipak do njega dođe, kome se trebamo obratiti za pomoć.

- Vezano uz dane medijske pismenosti, uključili su se peti razredi kojima ja predajem. Odlučili smo doći u knjižnicu. Ovim putem se zahvaljujem svima koji su nam pružili gostoprimstvo i pokazali prekrasnu prezentaciju. Saznali smo općenito o medijima, knjizi, tisku i internetu. Djeca dosta toga znaju ali su i dosta toga prvi puta čula te mislim da su svi zajedno bili oduševljeni. Pažljivo su slušali i odgovarali na postavljena pitanja. To je bio za njih zanimljiv doživljaj u živo. Uz rad koji smo imali u razredu, ovo u knjižnici je bio vrhunac. Osim predavanja upoznali su se i s knjižničnim aktivnostima i sadržajima. Razgledali knjige, sjeli i čitali. Mislim da smo napravili jednu dobru stvar - rekla nam je učiteljica Ljudmila Kladić te istaknula kako se raduje daljnjoj suradnji OŠ Ludbreg s knjižnicom.