Mala podravska enciklopedija došla je do 47. broja. Od samih početaka Podravskog zbornika 1975. godine do danas, o Ludbregu i ludbreškom kraju ispisano je na stotine stranica.

I novi 47. broj Zbornika sadrži zanimljive i svakom čitatelju primamljive tekstove na preko 300 stranica. Ludbreški kraj zastupljen je s tri članka. Dr. Dragan Damjanović pozabavio se vrijednim ikonostatsom u pravoslavnoj crkvi svete Petke u Bolfanu, dr. Irena Galić Bešker iz Nacionalne i sveučilišne knjižnice pronašla je knjižnicu obitelji Patačić koja je do 19. stoljeća bila u dvorcu Martijanec, a prof Milivoj Dretar intervjuirao je grofa Nikolausa Draškovića o stanju dvorca na Velikom Bukovcu i planovima obnove. Tu su i teme iz povijesti, etnografije, prirodoslovlja, arheologije koje pokrivaju područje gornje hrvatske Podravine. Kao poseban prilog na kraju Zbornika nalazi se književni prilozi, fotografije i kroničarski zapisi o događanjima posljednjih godinu dana. Izdavač Podravskog zbornika je Muzej grada Koprivnice, a tiskanje su pomogli Grad Ludbreg i Općina Martijanec.