Uz redovite poslove, djelatnici Gradske knjižnice i čitaonice „Mladen Kerstner“ imaju pune ruke posla s preselenjem dijela knjižne građe s Odjela za odrasle u spremište koje se nalazi u podrumu zgrade Centra za kulturu i informiranje „Dragutin Novak“.

Građa se počela izmještati nakon zamjene polica na Dječjem odjelu, te dijela polica na Odjelu za odrasle. Ukupno je zamijenjeno 18 metara dvostranih i 5 metara jednostranih polica. Nabavka novih polica za potreba Gradske knjižnice sufinancirana je novcima Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske u iznosu od 50.000 kuna iz sredstava za investicijske programe. Stare dotrajale police ipak nisu završile na otpadu. Preseljene su u spremište u podrum i na njih se izmješta višak knjižne građe za koju nema mjesta na Odjelu za odrasle. Višak građe se pojavio zbog toga što su nove police niže od starih koje su zbog nadogradnje bile previsoke. Građa se u spremište izlučuje po kriteriju učestalosti posudbe, a korisnicima će u slučaju potrebe biti dostupna u veoma kratkome roku. Sve poslove izmiještanja treba završiti do subote 4. Prosinca 2021.