S pjesmama našega kraja i prelijepoga kaj-a, naša knjižnica 2. rujna 2021. odlazi u goste zagrebačkoj knjižnici „Bogdan Ogrizović“. Nastavak je to našega programa „Knjižnica u gostima“ koji smo, na žalost, zbog pandemije i epidemioloških mjera prošle godine morali prekinuti.

Ovoga puta zagrebačkoj publici predstavit ćemo novu zbirku poezije Zdenke Čavić „Zaprpreni kaj“. Zdenkinu poeziju govorit će Ksenija Mihin, Đurđa Kokanović, Aleksandar Horvat i Snježana Hranić
Zbirka pjesama književnice Zdenke Čavić Zaprpreni kaj je slojevita poezija koja autoricu potvrđuje i kao pjesnikinju kaja. Njezina suptilnost i predanost kajkavštini svojevrsni je ulazak u poeziju iskusne duše koja melodioznošću crta i doživljava kaj u svom osobnom doživljavanju svijeta. I daje kaju dignitet koji mu pripada.
Nakladnik knjige Zaprpreni kaj je Matica hrvatska, ogranak Varaždin. Objavljena je u BIBLIOTECI POEZIJE, kao knjiga 1., koncem 2020. godine, a urednik zbirke je poznati književnik i publicist Ernest Fišer.
Program počinje u 18,00 a vodit će ga Ljubica Ribić i Edita Kutnak Zlatar